فیلتراسیون صنایع شیمیایی و پتروشیمی

فناوری فیلتراسیون وظایف مختلفی را در صنایع شیمیایی و پتروشیمی بر عهده دارد. فیلترها باید از آلوده شدن محصولات جلوگیری کنند، کارگران را از استنشاق دود و گرد و غبار سمی محافظت کنند و نیز از انتشار آلاینده‌ها در محیط زیست جلوگیری کنند.

شرکت MAPS با استفاده از فناوری تیم زیست محیطی بی دبلیو اف تمام این موارد را در هنگام طراحی و ساخت فیلترهای صنعتی در نظر می‌گیرد تا از بروز عوارض و مشکلات ناشی از آلودگی در حین تولید جلوگیری کند. فیلترهای ما ذرات آلاینده را جهت افزایش بهره‌وری در تولید، محافظت تجهیزات در برابر سایش و همچنین کاهش آلودگی محصول جدا می‌کند. این فیلترها با خنثی‌سازی بارهای الکترواستاتیکی امکان احتراق ناشی از گرد و غبار را به حداقل می‌رسانند.

انواع فیلترهای تیم زیست محیطی بی دبلیو اف برای فیلتراسیون در صنایع شیمیایی و پتروشیمی

فیلترهای صنعتی ®needlona با جداسازی عالی گرد و غبار باعث بهبود عملکرد در تولید می‌شوند.

برای جلوگیری از ورود ناخالصی به محصول به دلیل سایش الیاف کیسه فیلتر، استفاده از فیلتر مدیا ®PM-Tec ساخته شده از پارچه نمدی یا الیاف فایبرگلس و با ممبران ePTFE چند لایه توصیه می‌شود که علاوه بر کاهش سایش الیاف، آلودگی محصول را هنگام تعویض کیسه‌ها به حداقل می‌رساند.

همچنین استفاده از فیلتر ®ExCharge برای گرد و غباری که قابلیت احتراق دارد، توصیه می‌شود که با خنثی‌سازی بارهای الکترواستاتیکی (با گواهی DEKRA GmbH)، مقاومت الکتریکی به کمتر از 106 اهم می‌رسد.